Napfény Poszt - Stílus, művészet, társasági élet

Három szabály
amelyet feltétlenül ismerned kell
mielőtt írni kezded a következő prezentációdat

Prezentációs minikurzus sürgős esetekre

Barbival kommunikációsai voltunk egy cégnek, amely projektorokat adott bérbe "holnapra".
A szolgáltatás weboldalán tíz egyszerű PowerPoint tippet ajándékoztunk az odalátogatóknak és arra biztattuk őket, hogy hívjanak bennünket nyugodtan, ha prezentációt írnak és elakadnak a program használatában.
Sokszor csörgött a PowerPoint vonal.
A telefonálók legtöbbször a menürendszerrel kapcsolatos technikai trükkökre voltak kíváncsiak. Ezekre a kérdésekre Barbara válaszolt, mert ő alaposan ismeri a programot, míg én a komolyabb funkcióról nem is sejtem, hogy léteznek.
Keresztesi Judit

De akadt olyan eset is, amikor jól jöttem a háznál. Néha a vonal másik végén valakik, akikről először csak annyit tudtam meg, hogy kétségbe vannak esve, azt mondták nekem:

- Nyitva van a program, itt ülök a számítógép előtt, mit csináljak?
- Mikor lesz az előadásod?
- Holnap reggel.
- Mennyire van készen a prezentációd?
- Gondolod, hogy hívogatnálak, ha valamennyire is készen lenne?
- Értem. Van három szabályom a túléléshez. Ha ezekhez tartod magad,
talán átvészelheted a holnapi napot. Felidegesítene, ha azt mondanám,
hogy korábban is hozzáfoghattál volna a felkészüléshez?
- Felettébb.
- Sejtettem. Tehát a három szabály:

1 Használj annyi vizuális demonstrációt, amennyit csak lehetséges: képet, tárgyat mindegy, csak az emberek lássák, hogy miről beszélsz.
2 Kettes szabály: ha elkészülsz, tarts hangos főpróbát. Nem baj, ha hajnalban fejezed be a munkát. Akkor is mondd végig az előadásodat magadnak. Csak mert sietsz, és mert úgy gondolod, hogy vannak pontok amiket biztosan tudsz, ne ugord át a próba egyetlen mozzanatát sem. A ma ki nem mondott gondolatok ugyanis holnap csak kicsiny valószínűséggel jutnak majd eszedbe.

3 És végül a harmadik szabály: az emberek egy számukra új témáról egyszerre csak három dolgot képesek megjegyezni. Ne akarj végtelen mennyiségű információt közölni és ne akarj a részletekben elveszően beszámolni a szakterületedről. Légy merész, és válassz ki három fontos gondolatot mondanivalójából. Bontsd ki ezeket. De ha megteheted, e három fő gondolatról szóló mondandódat is rendezd hármas egységekbe.


Természetesen a beszélgetés nem ért véget ilyen kurtán. Példálóztam, videófilmeket mutattam a youtube-on, elmagyaráztam a kezdés, tárgyalás, befejezés szakaszok fontosságát és ha a vonal másik végén lévő jól érzékelhetően az ájulás határán volt a prezentációjának hiánya miatti aggodalomtól, közösen kitaláltam vele holnapi előadásának beköszönő és elköszönő gondolatait.

E beszélgetések során leggyakrabban felmerülő kérdésekre adott válaszaimból írtam egy e-bookot, amelynek a Három szabály, amelyet feltétlenül ismernie kell, mielőtt írni kezdi prezentációját címet adtam. Az Alapozó Kurzust elküldöm neked, ha feliratkozol a hírlevelemre:

A vezetékneved:*
A keresztneved:*
Az e-mail címed:*

Három szabály layout

Napfény Poszt - Stílus, művészet, társasági élet
Aki úgy dönt, hogy a három prezentációs szabály letöltés után is olvasóm marad, heti rendszerességgel olvashat tőlem írásokat stílusról, művészetről és társasági életről a Napfény Poszt oldalon.

Kellemes időtöltést kívánok!

Üdvözlettel

Keresztesi Judit
e-mail címünk: napfenyposzt_kukac_keresztesi.hu
by Creative Commons - Keresztesi Produkciós Csoport
Nevezze meg a forrást! - Ne értékesítse! - Ne változtasson rajta! - 2.5 Magyarország.